Aktualności

Program Ochrona Zabytków


Od połowy czerwca w naszym kościele pw. Św. Wojciecha i św. Jerzego, rozpoczęto realizację Programu Ochrona Zabytków: odsłonięcie i zabezpieczenie malowideł ściennych z XVII/XVIII we wnętrzu kaplicy św. Antoniego.

» czytaj więcej...


Peregrynacja Obrazu Świętej Rodziny


W dniach 12-14 lipca ku naszej wielkiej radości, w jubileuszowym Roku św. Józefa, dzięki Kłodzkiemu Kołu Towarzystwa św. Brata Alberta, gościłyśmy kopię cudownego obrazu Świętej Rodziny z kaliskiego Sanktuarium.

» czytaj więcej...


Intencje Mszy św. w roku 2018


Na progu Nowego Roku wysyłamy daty Mszy Świętych, które będą odprawiane w naszym kościele św. Wojciecha i św. Jerzego, by umożliwić uczestnictwo lub łączność duchową z nami.

» czytaj więcej...


Życzenia w Narodzenie Pańskie


„Boże Narodzenie ma przede wszystkim smak nadziei… Bóg będąc w nas rozmiłowanym, przyciąga nas swoją czułością, rodząc się ubogim i kruchym pośród nas, jako jeden z nas. Rodzi się w Betlejem, co oznacza „dom chleba”. Wydaje się...

Drodzy Przyjaciele, życzymy Wam Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia, pełnych pokoju i radości – niech Jezus rodzi się w sercach i ...

» czytaj więcej...


Zaproszenie na rekolekcje


Jeśli pragniesz razem z Maryją w ciszy słuchać Słowa i uczyć się rozpoznawać ślady Boga w swoim życiu, to mamy dla Ciebie propozycję. Serdecznie zapraszamy na rekolekcje dla dziewcząt w dniach 7-9 lipca 2017 r.

Rekolekcje rozpoczną się w piątek 7.07.2017 r. Mszą Świętą o godz. 17.30. Zakończenie natomiast planowane jest na niedzielę 9.07.2017 r. o godz. 13.00.

» czytaj więcej...


Piosenka w wykonaniu s. M. Wacławy


„Coraz bardziej jednak skłaniam się do pochwalenia tego obyczaju, że śpiewa się w kościele, aby poprzez przyjemności uszu mogła słabsza dusza wznosić się do stanu pobożności” - pisał św. Augustyn w słynnych „Wyznaniach”.

Św. Augustyn wyjaśnia także: „Jeśli kto miłuje, ten śpiewa”. On także jest autorem słynnych słów: „kto śpiewa, dwa razy się modli”. Czy można dobitniej i precyzyjniej dowartościować wagę muzyki i śpiewu w kościele? Śpiew jest znakiem radosnego wzruszenia serca, jest bardzo osobistą modlitwą, która dotyka zarówno śpiewającego jak i słuchaczy.

» czytaj więcej...


Męczennicy z Pariacoto już z nami


W święto Ofiarowania Pańskiego, a tym samym Światowy Dzień Życia Konsekrowanego przypadający 2 lutego, przyjęłyśmy do naszej wspólnoty relikwie błogosławionych misjonarzy Męczenników z Pariacoto: o. Michała Tomaszka i o. Zbigniewa Strzałkowskiego.

Uroczyste przekazanie relikwii 1. stopnia miało miejsce podczas ​Mszy Świętej celebrowanej przez ​naszego kapelana o. Edwarda oraz o. Dariusza Gaczyńskiego OFMConv​, ​franciszkanina z Krakowa​.

» czytaj więcej...


Pierwsza profesja s. M. Łucji


„Ja siostra Maria Łucja od Niepokalanego Serca Maryi otrzymałam łaskę od Pana…” (z formuły Profesji Zakonnej) – otrzymałam ten szczególny dar i przywilej życia skierowanego jedynie ku Jezusowi ukrytemu w białej Hostii.

Tę wyczekiwaną łaskę złożenia Pierwszej Profesji Zakonnej otrzymałam o godzinie 15.00 w uroczystość Bożego Miłosierdzia w szczególnym Jubileuszowym Roku, który przybliżał ten wielki przymiot Boży.

» czytaj więcej...