Menu Zamknij

Męczennicy z Pariacoto już z nami

W święto Ofiarowania Pańskiego, a tym samym Światowy Dzień Życia Konsekrowanego przypadający 2 lutego, przyjęłyśmy do naszej wspólnoty relikwie błogosławionych misjonarzy Męczenników z Pariacoto: o. Michała Tomaszka i o. Zbigniewa Strzałkowskiego. Uroczyste przekazanie relikwii 1. stopnia miało miejsce podczas ​Mszy Świętej celebrowanej przez ​naszego kapelana o. Edwarda oraz o. Dariusza Gaczyńskiego OFMConv​, ​franciszkanina z Krakowa​.

Błogosławieni o. Michał i o. Zbigniew zginęli jako ofiary terroryzmu, dlatego dla ludzi są patronami pokoju i obrony przed terrorem. W homilii o. Dariusz przez ich przykład podkreślał istotę zaufania Panu Bogu i przestrzegał przed znajdowaniem sobie bożków zasłaniających Jego obecność​.​

Relikwie przywiózł osobiście odpowiedzialny za promowanie franciszkańskich Męcze​n​ników brat Jan Hruszowiec OFMConv posługujący na co dzień, podobnie jak o. Dariusz, w Krakowie, skąd wywodzą się Męczennicy.​ Opowiedział nam wiele o łaskach, których jest świadkiem oraz których sam doświadcza​ za ich pośrednictwem.

Nie mam żadnych wątpliwości, że krucjata, którą prowadzimy, czyli rozszerzanie kultu tych błogosławionych ojców franciszkanów nie tylko w Polsce, ale i w Belgii, w Anglii, we Francji jest konkretną walką ze złem i pochodzi od Ducha Świętego​”​

​​– wyznał. Co niedzielę wyznajemy wiarę w świętych obcowanie. Codzienność udowadnia nam, że jest ono żywe i prawdziwe, a za przyczyną świętych i błogosławionych otrzymujemy wiele Łask od Pana Boga. Zachęcam do bliższego poznania także bł. oo. Michała i Zbigniewa oraz modlitwy za ich wstawiennictwem zwłaszcza o pokój – we własnych sercach, w swoich rodzinach, a także w świecie.