Menu Zamknij

Pierwsza profesja s. M. Łucji

„Ja siostra Maria Łucja od Niepokalanego Serca Maryi otrzymałam łaskę od Pana…” (z formuły Profesji Zakonnej)– otrzymałam ten szczególny dar i przywilej życia skierowanego jedynie ku Jezusowi ukrytemu w białej Hostii.

Tę wyczekiwaną łaskę złożenia Pierwszej Profesji Zakonnej otrzymałam o godzinie 15.00 w uroczystość Bożego Miłosierdzia w szczególnym Jubileuszowym Roku, który przybliżał ten wielki przymiot Boży.

Cała ceremonia ślubowania ubóstwa, czystości i posłuszeństwa oraz zachowywania klauzury papieskiej odbyła się w czasie Mszy Świętej pod przewodnictwem J. E. Ksiądz Biskupa Adama Bałabucha. Całą liturgię ubogacały przepiękne śpiewy osób bliskich przyjaciół, na czele z Agatą Seidel.

Po homilii nastąpił moment złożenia ślubów. W podniosłej chwili, klęcząc z rękami złożonymi w rękach Matki Przełożonej odczytałam formułę swojej I-wszej Profesji Zakonnej, przez którą stałam się oblubienicą największego Oblubieńca oraz

poświęciłam się służbie Bogu i Kościołowi (z formuły Profesji Zakonnej)

Ogromna radość panowała w sercu również z obecności rodziców, brata, najbliższej rodziny oraz kapłanów i przyjaciół. Po Mszy Świętej był czas życzeń, wspólnych rozmów i dzielenia się radością przy kracie w rozmównicy.

Cały dzień, a w szczególności moment złożenia ślubów pobudzały mnie do radosnego dziękczynienia Panu wołając wraz z psalmistą:

Wysławiajcie Pana, bo jest dobry. Bo Jego miłosierdzie trwa na wieki. (Ps 118)