Menu Zamknij

Uratujmy bezcenne freski kłodzkich Klarysek!

Pomóż nam uratować przepiękne, bezcenne XVIII-wieczne freski w kaplicy św. Antoniego w kościele Mniszek Klarysek od Wieczystej Adoracji w Kłodzku.

Kilka lat temu odkryto sensacyjne XVIII-wieczne malowidła ścienne w kościele św. Jerzego i Wojciecha przy klasztorze Mniszek Klarysek od Wieczystej Adoracji w Kłodzku.Freski te są niezwykle cenne, zachowały się w stanie historycznym i są świadectwem bardzo wartościowej sztuki regionalnej.

Po badaniach konserwatorskich rozpoczęto prace odkrywkowe i konserwatorskie, prowadzone przez zespół naukowców Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, dofinansowane rok temu przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.Był to pierwszy z pięciu etapów koniecznych do uratowania fresków.

Mimo wnioskowania o dofinansowanie drugiego etapu nie uzyskaliśmy dotacji MKiDN. By nie dopuścić do nieodwracalnego uszkodzenia odkrytych już malowideł, jesteśmy zmuszeni do ogłoszenia zbiórki publicznej na sfinansowanie dalszych prac.

Jeśli chciałbyś drogi czytelniku wesprzeć finansowo to dzieło, pod tym linkiem znajdziesz dane bankowe: http://klodzko.klaryski.org/kontakt/